Godziny pracy pedagoga szkolnego Porady dla Rodziców Ważne telefony Bezpieczny Internet "Mamo, Tato - pobaw się ze mną..." Prawa Dziecka Telefoniczna Baza Wsparcia Zdalne nauczanie #BEZPIECZNI

Prawa Dziecka

PRAWA DZIECKA

Janusz Korczak uważany jest za człowieka, który jako jeden z pierwszych zapoczątkował walkę o prawa dziecka. Bardzo często podkreślał fakt, że dziecko, żyjąc w świecie dorosłych jest od nich uzależnione, a tym samym wskazywał, że pozycja dziecka, jest nieporównywalnie gorsza od pozycji dorosłego.

DZIECKO CHCE, BY JE TRAKTOWANO POWAŻNIE, ŻĄDA ZAUFANIA, WSKAZÓWKI I RADY.
MY ODNOSIMY SIĘ DO NIEGO ŻARTOBLIWIE, PODEJRZEWAMY BEZUSTANNIE, ODPYCHAMY NIEZROZUMIENIEM, ODMAWIAMY POMOCY…”

Konwencja dla dzieci.pdf

Plan lekcji z prawami dziecka.pdf

Kontakt